1. kolo/10.4.2003

Ahoj ,

tak jsme se dočkali další jarní sezóny. Na svazu jsem dostal přidělenou právě 5.B ligu, kterou vás budu po celé jaro provázet. Jmenuji se Aleš Běhal a kontakt na mě najdete na konci dnešního úvodního čtení.

ČTENÍ vám budu automaticky rozesílat ihned po jeho dopsání emailem (většinou úterý nebo středa) a dokonce týdne by vám mělo dorazit i poštou. Pokud tištěné čtení k životu nepotřebuje, ušetříte práci mně a sobě starost o obálky na svazu, které vám nebudou ubývat tak rychle. Mailing list je vytvořen z emailových adres uvedených na přihláškách pro podzimní sezónu. Samozřejmě mi můžete poslat další adresy, na které byste chtěli ČTENÍ dostávat.

O co se na jaře pátá liga hraje? Stejně jako na podzim se v pátých ligách bojuje o dvě postupová a tři sestupová místa.

První ČTENÍ je ochuzeno o tabulky i statistiky, které zatím nemají žádnou vypovídací hodnotu. Průběžnou tabulku pořadí, tabulku střelců a pár statistik najdete ve ČTENÍ již příští týden.

Komentáře rozhodčích přepisuji doslovně (tedy i s gramatickými chybami) – bavte se J.

Pokud budete zodpovědní a výsledky zápasů mi mailnete do úterý večer (někdy i středy) večer tak se objeví ve čtení pro předešlé kolo a čtení tak bude alespoň opravdu aktuální. A to by pro vás neměl být problém, když se většina utkání hraje v pondělí a v úterý.

Hodně štěstí v jarní sezóně

Aleš

A teď už k odehranému prvnímu kolu:

AGP 83´  – ŠACHTA UK “B” 2:0 (1:0)

Komentář rozhodčího

Rychlé, kvalitní utkání, ve kterém Šachta nevyužila ani vyložené šance.

Branky: 30´ Kment (1:0), 96´ Kapička (2:0)

Nejlepší hráči: Klusoň (AGP)

Rozhodčí: Vaněk, Bělohlávek (VSPSVS)

EKIS – STARÁ GARDA 3:3 (1:1)

Komentář rozhodčího

Mírná převaha Emisi, Stará garda však vždy rychle srovnala skóre. Nejlepším hráčem St. gardy byl P. Turínek, u soupeře dominoval, pokud neztrácel čas sebelítostnými komentáři k hráčům i rozhodčím, P. Bílek.

Branky: 22´ Kozár (1:0), 24´ Jurásek (1:1), 36´ Michalco (2:1), 39´ Turínek J. (2:2), 50´ Bílek (3:2), 51´ Hosnedl (3:3)

Nejlepší hráči: P. Turínek (Stará garda), Bílek (Ekis)

Rozhodčí: Němeček, Fišer (Veget)

ESTUDIANTES – SOUTH STARS 3:1 (1:1)

Komentář rozhodčího

Mužstvo South Stars začalo lépe, vedli 1:0 gólem hlavou po autu a mělo i další šance, nepřekonali však znovu výborného brankáře Estudiantes Lukeše. Estudiantes postupně hru vyrovnali, prosadili se kombinačním fotbalem a vstřelili zaslouženě góly – Podroužek a Hradil opět hlavou, Vašák po chybě brankáře South Stars střelou z dálky. Po vyloučení Estudiantes už jen bránili.

Branky: 3´ Vejvoda (0:1), 26´ Podroužek (1:1), 38´ Vašák (2:1), 47´ Hradil (3:1)

Nejlepší hráči: Podroužek Jan (Estudiantes), Vejvoda (South stars)

Karty: ŽK - 4´ Vašák (Estudiantes) – 6 hráčů v poli, 48´ Vašák (Estudiantes) – faul,

ČK – 48´ Vašák (2 žluté)

Rozhodčí: Svoboda, Volf (SNF „B“)

CF KULIŠÁCI – ROKOSKA „B“ 9:5 (3:3)

Komentář rozhodčího

Velice korektní utkání na velmi dobré úrovni. Dobrý výkon hráče Kříže z CF Kulišáci korunovaný 4 góly. Obětavý výkon poražených.

Nejlepší hráči: Kříž (Kulišáci)

Branky: 4´ Moravec (1:0), 20´ Bartoš (1:1), 28´ Kříž (2:1), 28´ Vydra (2:2), 30´ Moravec (2:3), 30´ Kříž (3:3), 34´ Moravec (4:3), 40´ a 50´ Kříž (6:3), 52´ Sitař (6:4), 55´ Ramba (7:4), 56´ Král (7:5), 58´ a 60´ Slaměník (9:5)

Rozhodčí: Čihák, Táborský (FC Turman)

LACHTÁNCI – PER-HO-TAM 3:1 (1:0)

Komentář rozhodčího

Celý zápas lepší Lachtánci. Hrálo se na hlubokém písku – těžký terén. Hráno čistě z obou stran. Velmi dobrý výkon podal brankář Lachtánků.

Branky: 28´ a 46´  Vavřina T. (2:0), 52´ Majerík (2:1), 60´ Kučera (3:1)

Neljelpší hráči: Vavřina T. (Lachtánci), Majerík (Per-ho-tam)

Rozhodčí: Kreuj, Dvořák (Sykli tým)

VŠSK MFF UK „C“– 1.FC PARADENTOL 1990 0:0 (0:0)

Komentář rozhodčího

Poměrně vyrovnaná 1.půle, ve které hráč Paradentosu Lepšík zazdil tutovku sám před bránou do břevna. Na začátku 2. půle (32.min) neproměnil Lepšík penaltu za faul. V posledních 20 min. chytil brankář Hrbáček několik „tutových gólů“ VŠSK MFF. (POZN: V zápise o utkání je uveden jako brankář Paradentosu Zdeněk T. – Hrbáček je kapitán)

Branky:

Neljelpší hráči: Kos (VŠSK), Lepšík, Hrbáček (Paradentos)

Rozhodčí: Josefu, Erdinger (TFC Netopýr)