Komentář k 9. zápasu P2002

Lachtánci - Sorbino 8:1

Deváté utkaní jsme sehráli se Sorbinem na dost špatném terénu na Aritmě. Jílovitý písek byl pěkně promoklý a po předcházejícím zápase bahýnko jedna radost. Utkání jsme začali lépe než soupeř a po cca 8 minutách jsme měli několik vyložených šancí. Vořech s Mýchačem opět dokazovali, jak dobří jsou v neproměňování šancí. V 8 minutě se nám to nevyplatilo a soupeř po slušné kombinaci dal téměř do prázdné branky. Míra za to opravdu nemohl. Ihned po rozehrávce si Mýchač vyměnil míč s Fandou, levou vypálil, ale gólman soupeře kryl. Míč však neudržel, vyrazil ho k Fandovi a ten ještě nezištně našel na opačném konci brankoviště Martina, který vyrovnal. O 2 minuty později šel na Mýchače dlouhý balón, ten ho předal Fandovi, který udělal kličku i brankařovi a potom ještě předložil Vořechovi do prázdné branky (v reálu to tak lehce nevypadalo). Vedeme 2:1. K další brance stačilo Lachtánkům jen několik vteřin, Fanda prošel středem, před brankářem naznačil střelu a nezištně přihrál Hance, která zajistila dvoubrankový náskok. To soupeře zlomilo a od té doby se hrálo jen na jednu branku. Najednou si Lachtánci přihráli, jednoduše jsme se dostávali až do vápna a góly začaly přibývat. Konec druhé půle se změnil v exhibici, další góly si rozdělili Martin, Vořech a Mýchač. Celkem Martin a Vořech po 3, Hanka a Mýchač po jednom. Velkou skvrnou v našem výkonu byly pokusy Jerryho, kterému všichni mazali, ale kromě pokopaného gólmana soupeře z toho Jára tentokrát více nevytěžil. Za druhou půli měl soupeř jednu nebezpečnou šanci, ale Míra ji ve spolupráci s obranou zastavili na brankové čáře. Statečně bojoval v obraně také Sendy s Bohoušem, Sendy to odnesl několika sprostými nakopnutími a Bohouš se kupodivu nepopral. Hodně ve středu pole pomohl Sejček, který když začne dávat balóny, tak se hned hraje lépe. Příští zápas hrajeme s vedoucím celkem tabulky a snad jsme mu poslali dostatečně kvalitní vizitku.