Komentář k utkání 9. kola JARO 2003

Lachtánci 1.WC - Šachta UK 2:2 (pol. 1:1)

Míra -již v brance, Sendy, Martin, Jerry jako divák, Mýchač, Sejk, Vořech, Hanka, Pája, Fanda, Bohouš - zraněn při rozcvičování - kam až ten profesionalismus dojde !!!

Utkání o postup. Zápas proti Šachtě začal za velkého tepla na K3. Hráči Šachty měli opět výškovou převahu a tentokrát snad i váhovou. Tím, že Jerry nemohl nastoupit pro zlomeninu ruky, tak Mýchač s Mírou váhový rozdíl nevyrovnali. Zápas začal oťukáváním z obou stran, ale myslím si, že jsme byli aktivnější. Šachta postupně vyrovnávala hru a jak už tradičně bývá zvykem, byla i fotbalovější. Přesto jsme se ujali vedení. Hanka, která má celé jaro solidní formu vystřelila z půle svojí jedovatou střelu, několik hráčů stačilo uhnout a navíc těsně před brankářem provedl skvělou fintu Sendy a světe div se, bylo to 1:0. Hráči Šachty začali po obdržené brance více běhat, měli snahu přecházet do rychlých brejků, které naštěstí nezakončovali. Těsně před poločasem soupeř ve vápně nastřelil ruku Fandy a po krátké konzultaci rozhodčího s oběma stranami se kopal trestný kop. Soupeř jej kopnul přímo na nohu Fandy, který byl tak překvapen, že místo odkopu od branky si míč zastavil a připravil jej pro dorážku soupeři. Vyrovnáno na 1:1. Do druhé půle nastoupili hráči Šachty důrazně a nám bylo jasné, že i remíza bude dobrá. Soupeř se dostával do vyložených šancí hlavně při standardních situacích, kdy vysocí útočníci soupeře zabíhali za obranu a prosazovali se do zakončení. Naštěstí neměli dobrou mušku. Nám se tradičně nedařilo držet balón v útoku, pro středovou hru chyběl citelně Renda a tak jsme se snažili hrát na čas. Fanda si tím vysloužil  pár ostrých nadávek soupeře. Přesto i my jsme měli šance. V poslední deseti minutách docházel soupeři dech, Sejček začal ve středu pole hrát to, co od něj všichni čekáme a hned z toho byly šance. Nejprve Mýchač dostal pěkný balón, uvolnil se až před brankáře soupeře, ale jeho pověstná rána skončila nad brankou. Minutu před koncem jsme se ale dočkali. Sejček opět pěkně zatáhl po lajně, přešel přes dva hráče a míč se dostal nějakou záhadnou cestou k Pájovi, který volejem po zemi poslal míč do branky. Bohužel naše radost trvala jen jednu minutu. Po rozehrání se míč dostal k brance soupeře, následovalo dlouhé rozehrání, Fanda na půlce poslal míč hlavou do lajny, odkud soupeř provedl akci s přečíslením a nadvakrát poslal balón do sítě. Prakticky v zápětí sudí odpískal konec. Remíza byla sice spravedlivá, ale dva body se Šachtou nás mohli poslat do boje o přímý postup do 4. ligy.