Komentář k utkání 9.kola JARO 2002

Utkání 9.kola - Sorry FC. Začali jsme tradičně náporem, v prvních 10 minutách jsme měli celkem tři šance, ale opět bez efektu. Soupeř hrál krátkými přihrávkami a docela nás rozebíral. V polovině první půle naše aktivita ochabla, soupeř využil jeden rychlý protiútok a do prázdné branky skóroval na 0:1. Byl to opět zápas, kdy jsme celkem solidně hráli v poli, ale finální nahrávka nikde. Před koncem poločasu jsem také my, z rychlého brejku konečně vytěžili gól. Soupeř špatně odkopl od své branky míč, Fanda naznačil střelu, udělal kličku obránci a potom krásně našel u pravé tyče Vořecha, kterému nezbylo nic jiného, než zasunout do prázdné branky. Na druhý poločas dorazil také Martin, takže jsme konečně byli kompletní. Druhá půle se hrála celkem pod naší taktovkou, ale opět jsme neproměnili některé jasné příležitosti. Až dvanáct minut před koncem po vydařeném protiútoku se Fanda rozmýšlel komu nahraje, počkal, až všichni soupeřovi obránci zaujmou postavení a pak tvrdou ránou (takovou umí jen ON !), zvýšil na 2:1. Vypadalo to, že v klidu dohrajeme, ale pak začalo drama. Rozhodčí, do té doby v pohodě, obrátil krátce po sobě tři sporné situace a to Fandu tak rozlítilo, že po několika slovních útocích, kdy mu rozhodčí vyhrožoval i červenou kartou, dostal žlutou - prakticky za nic, protože už v tu chvíli měl jen polohlasné poznámky. Soupeř hrál v posledních minutách vabank a po nesmyslném vysunutí Lachtánků, kdy v obraně zůstal jen Fanda a tři soupeřovi útočníci, v nastaveném čase šťastně vyrovnal. Ztráta bodu může hrát v konečném účtování velkou roli, protože soupeř byl o bod před námi a my mohli v případě výhry přeskočit  v tabulce dalšího z mnoha soupeřů.