Komentář k utkání 7. kola JARO 2003

Lachtánci 1.WC - Estudiantes 2:1

Míra -jako divák, Sendy, Martin, Jerry, Mýchač, Pája, Vořech, Hanka, Jakub, Fanda

Důležité sedmé utkaní jsme odehráli na Hagiboru proti Estudiantes. Již na začátku utkání jsme řešili otázku brankáře, protože Mírovo zranění mu nedovolilo chytat. Do obrany chyběl také Bohouš, do pole i Renda, ale dorazil Jakub, takže alespoň ve vzduchu jsme měli důležitou oporu, která se v zápase dokázala prosadit. Do prvního poločasu jsme nastoupili s Fandou v brance. V prvních minutách začalo známé oťukávání z obou stran, Estudiantes drželi více míč na kopačkách a lépe kombinovali. Naše obrana hrála celkem dobře, ale nevyvarovala se individuálních chyb, po kterých hráči soupeře občas zahrozili. Byly to ale většinou nepřesné střely z dálky kromě jedné, která trefila naší pravou tyč. Kolem 15 minuty jsme se trošku osmělili a začali hrát dopředu. Vidět byl Jakub, který si dost nabíhal a chtěl hrát, také Mýchač se občas pohnul, Martin vyrážel z obrany na odražené míče, ale zakončoval přes topoly do výkopu u hřiště. Hezký okamžik nám připravil Mýchač, který dostal krásnou přihrávku od Jerryho. Šel sám na golmana, ale bohužel s hlavou dole. Vůbec netušil, co se před ním děje a místo aby dal branku, tak se nádherně v "plném" běhu posadil na zadek oběma nohama dopředu. Výtečný kousek pro pobavení publika a zdaleka ne poslední. Po této veselé vsuvce přišla konečně branka. Jakub se probojoval středem hřiště až před branku, tam jsme všichni čekali přihrávku na volného Mýchače, ale míč se odrazil od brankáře do vzduchu a tam už Jakub neměl konkurenci. Vedení nám vydrželo až do posledních minut prvního poločasu, kdy soupeřův útočník prošel po lajně přes dva hráče a z úhlu obstřelil Fandu. Poločas 1:1. Do druhé půle jsme nasadili zdržovací taktiku, protože i remíza byla s Estudiantes dobrým výsledkem. Těsně po začátku druhé půle dorazil Sendy a ten je již naše skoro jednička v brance. Vystřídali jsme tedy brankáře a Fanda šel do pole. Soupeře jsme obsazovali ihned po ztrátě míče a ten místo kombinace volil nakopávané míče, se kterými jsme neměli moc problémů. K vyložené šanci se soupeř nedostal. A tak si Mýchač řekl, že předvede další kousek, aby se bylo na co dívat. Soupeřův obránce se nadechl k sólu a protože to byl Mýchačův hráč, viděli jsme nevídaný sprint přes polovinu hřiště. Mýchač se prohnal kolem několika hráčů včetně Martina, který se raději do souboje nemíchal, což Mýchače rozzuřilo natolik, že ve sprintu ještě zařval "Kurva, tak ho sestřelte !!!" Mít tam kameru, tak vyhrajeme "Na toč to !!!" Nádherný pohled na celou akci a dovedete si představit reakci lavičky. Nicméně zápas pomalu spěl k remíze. Ke konci zápasu jsme se častěji dostávali k brance soupeře, měli jsme i trestné kopy, velkou šanci měl ještě Jakub, ale vyvrcholení zápasu vzal do ruky kapitán. Vořech dostal 8 minut před koncem do křídla míč, natáhl na sebe dva bránící hráče a geniální patičkou posunul míč na Martina, který dokázal chladnokrevně s jistotou zakončit pod horní tyčku. Ve zbytku utkání se soupeř snažil vyrovnat, ale na víc něž dva trestné kopy, které jim stejně těsně před koncem daroval rozhodčí, se nezmohl. Poslední slovo měl ale stejně Mýchač, který stačil ještě s plným nákopem na polovině hřiště brutálně sejmout protihráče. Hájil se sice tím, že chtěl trefit balón, ale to mu při jeho kopací technice stejně nikdo nevěřil. Dva body jsou perfektní, nejspíše nás oddělili od sestupových vod do klidnější horní poloviny tabulky.