Komentář k utkání 5.kola JARO 2002

Máme tady další utkání. Na úvod se musím přiznat, že tak trefné komentáře jako píše Jerry jen stěží vyplodím a tak se musíte spokojit jen s fakty. Do zápasu s Vulcanem jsme šli s jasným cílem a to vyhrát. Naše situace není nijak růžová a body potřebujeme jako sůl. Vulcano se jevilo jako fotbalový soupeř a přiznám se, že v našem týmu byl cítit respekt. Hlavně Mýchač tvrdil, že to nebude procházka. Na soupeře jsme tradičně vlétli, ale ze začátku vázla kombinace a tak v prvních deseti minutách šlo jen o střed hřiště. Docházka byla vynikající, hráli jsme na dvě pětky a rychle střídali. Před oběma brankami bylo několik gólovek, ale Míra a nás opět podržel. Chytil dvě vyložené šance. Lachtánci se pomalu dostávali do tempa. Dlouhý centr na hrotového útočníka Páju, ten si skvěle pokryje míč, odstaví obránce a tvrdou ránou prostřelí golmana Vulcana. Vedeme 1:0 a tak končí i poločas. Do druhé půle nastupuje soupeř odhodlán zvrátit stav utkání. Lachtánci ale předvádějí jeden z nejlepších výkonů své historie. Všichni dřou, napadají a hlavně ..... BĚHAJÍ !!! Šance na sebe nedají dlouho čekat. Hlavně Pája s Vořechem se dostávají do šancí, Fanda jde sám na branku, ale v poslední chvíli mu míč odskakuje, Hanka vybojuje několik míčů nad obráncem, který si s jejím forčekingem neví rady. Soupeř byl zkrátka úplně mimo. Při jednom z rychlých brejků jdou Fanda, Vořech a Jerry sám na jednoho obránce a golmana. Po pěkné kombinaci Vořech krásně uvolní Jerryho a tem má před sebou prázdnou branku ve vzdálenosti 1,5 m. Hádejte co se stalo. Míč letí krásným obloukem nad a Jerry jen hekne "kluci, sorry" !! Druhou branku přidává z krásného tresňáku Mája, když z poloviny hřiště trefuje mezi tyče a golman Vulcana je oslněn sluncem. Mája byl nejlepším hráčem na hřišti, hrál s přehledem a gól si rozhodně zasloužil. K vynikajícímu výkonu pomohli i diváci (South Stars), kteří neúnavně povzbuzovali a také se po skončení utkání dočkali děkovačky Lachtánků. První výhra v sezóně přišla v pravý čas a doufám, že bude novým impulsem na otřesené sebevědomí z minulých zápasů.