Komentář k utkání 3. kola JARO 2003

Lachtánci 1.WC - South Stars 0:0

Tak jsem se taky konečně dostal k napsání komentáře. Na derby s naším "B" týmem se nás sešlo poměrně dost. chyběl Bohouš a Renda, jinak všichni. Zápas jsme začali opatrně, nakopávali jsme od naší branky dlouhé míče, které se nám vracely jako bumerang. South Stars byly rychlejší a důraznější, lépe kombinovaly a dostávaly se i do šancí, které ale nebyly vyložené. Po počátečních zmatcích jsme si uvědomili, že budeme muset také začít běhat a postupně jsme vyrovnali hru a dostali se k ohrožení soupeřova brankáře. Asi největší šanci měl Jakub, ale tváří v tvář brankáři South Stars neproměnil a také Jerry, kterému se také nepovedlo trefit míč v jasné šanci, kdy na něj koukala jen prázdná branka. Během celkem nudné první půle jsme na soupeře vytasili pár ostřejších zákroků, Martin docela slušně sejmul unikajícího hráče podél lajny a také jsme se pobavili, když Mýchač neustále přehazoval sám sebe i soupeře polovysokými balóny. Na konci první půle jsme docela slušně pokryli soupeře, který začal hrát to co my, nakopávané balóny. Do druhé půle jsme šli s jasným cílem, běhat se soupeřem a prosadit se před brankou. Hra se trochu otevřela a přišly šance na obou stranách. Nejdříve však málem došlo k masakru, kdy v našem vápně Martin zavařil jasný míč, dva naši obránci a dva útočníci soupeře se srazili na hranici vápna a do toho všeho vrazil rozjetý Míra. Byla z toho hromada masa, kterou nejvíce odnesl "Chorvat" z týmu South Stars, který měl vyražený dech, možná zapadlý jazyk, možná i šok, zkrátka nevypadal vůbec dobře. Chvilku trvalo, než se sebral a mohlo se dál pokračovat. Míra i přes své zranění, údajně přetržený křížový vaz, opět prokázal svou jarní formu a bravurně zlikvidoval dva rychlé brejky soupeře. Střely byly velice nepříjemné, těsně nad zemí a k tyči, ale co má Míra ta kila navíc, tak padá k zemi rychlostí blesku (zřejmě zapracoval na taktice váha(krát)gravitace=rychlé pády) a předvádí parádní zákroky. Od poloviny druhé půle jsme možná byli lepším týmem, měli jsme pár tresňáků a i něco šancí. Asi největší měl opět Jakub, který minul přihrávku od Fandy na malém vápně a také Martin mohl vkročit do síně slavných, kdy se dokázal uvolnit, ale nepřihrál Sejčkovi před prázdnou branku. S blížícím koncem utkání hráči South Stars ztráceli síly, začali faulovat, nejvíce Vejvoda a Kašpar, kteří téměř brutálně zmastili Martina a Fandu. Naštěstí se to obešlo bez zranění ale taky bohužel  bez karet, zvláště Kašpar, který už před začátkem utkání ztratil nervy při prohraném losu a nadával rozhodčímu, mohl po zákroku na Fandu klidně vidět červenou. Utkání tedy skončilo 0:0 a podle mého názoru byla remíza zasloužená. Chtěl bych pochválit kvalitní výkon Míry, který udržel čisté konto, taky Sendyho, který ke konci zápasu bránil i útočil a naběhal docela slušnou štreku, naopak Martin vyrobil pěknou minelu, která stála málem život "Chorvata" ze South Stars.