Komentář k 2. zápasu P2002

Druhý zápas Lachtánků a první na travnatém hřišti v mojí krátké kariéře v malém fotbale. Sešli jsme se v Hrdlořezích opět v hojném počtu plni odhodlání odčinit porážku z prvního kola. Chyběl jen Martin, ale v průběhu první půle dorazil. Soupeř začal ve 4 řech hráčích a tak nám úvod docela zjednodušil. Ale Lachtánci na slabšího protivníka neumějí a opět jsme soupeře šetřili. Dostali jsme se do dvou pěkných šancí, hlavně Sejček, ale netrefili jsme branku. Přesto jsme šli do vedení, útok po pravé straně zatáhl Fanda, dostal se až před branku, kde se snažil přihrát ke druhé tyči lépe postavené Hance, ale tak špatně to trefil, že to skončilo brankou. Do poločasu jsme byli ještě aktivní, ale po půli soupeř převzal aktivitu a zle nám zatápěl. Najednou jsme neudrželi míč, soupeř byl lepší jeden na jednoho a mohli jsme děkovat Mírovi, že jsme neinkasovali. Ve druhé půli se spustila průtrž mračen , která ovlivnila průběh zápasu. Míč se nedal zpracovat, všichni klouzali jak po mýdle, hrůza. Asi 5 minut před koncem se soupeři podařilo vyrovnat, střela z 15 m byla na kluzkém terénu velice rychlá a skončila u levé tyče. 1:1. Pršet nepřestávalo, terén byl jeden rybník, ale přesto jsme ještě bodovali. Martin proklopýtal obranou soupeře, několikrát mu míč utekl od nohy, ale kupodivu se vrátil. Když se ocitnul před brankářem, exkluzivně ještě předal u druhé tyče Járovi a bylo rozhodnuto. Minuta do konce a vedeme 2:1. Po rozehrání soupeř odevzdal míč do autu, Martin poslal Hanku a ta neuvěřitelnou střelou od rohového praporku prostřelila golmana soupeře. 3:1 a konec zápasu. Na začátek sezóny solidní bilance.