Komentář k utkání 1.kola JARO 2002

Včera 3.4. jsme se utkali v prvním zápase sezóny s týmem Tučňáků. Karlínská škvára se proměnila v suchý, prašný a velice rychlý povrch, který nám vůbec nesvědčil. Přestože soupeř už lehčí být nemohl, Lachtánci se od první minuty trápili. Míče odskakovaly od nohou, přihrávka vázla a myšlenka nejspíše umrzla v dlouhé a tuhé zimě. Měl jsem navíc tu smůlu, že jsem vše pro nemoc sledoval se Sejčkem z lavičky. Po čtvrthodince se Mýchač opřel do míče a svou jedovatou střelou překvapil brankáře soupeře. Naše nadšení nezná konce, vedeme 1:0. Potom však forma odešla a vypadalo to, že na hřišti hraje přípravka. Chaos pokračoval do konce poločasu. Přestávka však nepomohla a druhá půle byla snad ta nejhorší v dějinách klubu. Je pravdou, že jsme měli tři brejky 3 na 1 a 2 na 1, ale nemohoucnost si nahrát vše zhatila. Soupeř, v jehož dresu hráli fotbal jen dva hráči, čekal na svou šanci a jednoduchými přihrávkami se dostával až před Míru. Po vyšachování obrany soupeř vyrovnal a v posledních minutách, kdy přesně platilo pořekadlo "nedáš dostaneš", rozhodl z penalty po ruce našeho obránce. Nevím, jak to viděli hráči na hřišti, ale z lavičky to bylo hrozné. Nenašel se praktiky nikdo, kdy by zpracoval míč a v klidu rozehrál nebo naopak míč podržel. Nepřítomnost Héři tak byla vidět od prvních do posledních minut. Doufám, že po zápasová beseda šla našemu týmu lépe a že na ní došlo i ke změně postoje ke hře zvané fotbal.