Komentář k 10. zápasu P2002

Lachtánci - Terasy KFC "A" 0:2

Předposlední utkání již bez Fandy jsme odehráli na P4 na pískovém hřišti, kde se nám celkem v minulých sezónách dařilo. Docházka byla opět dobrá, před zápasem se nešetřilo vtipem a dokonce dorazil i Roman Novotný, který pozdě ale přeci jen donesl nový míč za druhého potomka. Zápas začal velmi vlažně, přeci jenom byl znát nedělní oběd, hlavně u Mýchače, u kterého o poločase chtěla ven sváteční pečená husička (nebo kachýnka). Během první půle neměl ani jeden ze soupeřů převahu, hrála se nakopávaná a nepřesných přihrávek bylo dost na obou stranách. Poločas skončil jak začal, tedy 0:0. Po pravdě to nebylo ani moc ke koukaní a to tým Terasy KFC hrají s přehledem čelo tabulky. V druhé půli začal soupeř přeci jenom trochu běhat, jeho kombinace byla přesnější a Lachtánci začali mít problémy s obsazováním. Dostavili se i šance a to na obou stranách. Po rohovém kopu Lachtánků, kdy se všichni hráči zapojili do útočení se soupeř dostal do brejku a při samostatném nájezdu překonal Míru. Marně byl soupeřův útočník stíhán Martinem, který se neodvážil o ostřejší zákrok. Po rozehrání začali hrát i Lachtánci a téměř okamžitě se dostali do slibné šance. Mýchač prošel až před brankáře, ale z ostrého úhlu se snažil vystřeli, místo aby nahrál před úplně opuštěnou branku kapitánovi Vořechovi. Bohužel se tak nestalo. Po dalších deseti minutách byli opět šťastnější hráči Teras, kdy po zaváhání obrany Lachtánků se soupeř dostal ke střele z cca 10 metrů a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, samozřejmě i Míru. Lachtánci se snažili s výsledkem něco udělat, ale chyběl nápad  a nahrávka. Těsně před koncem zápasu jsme se dostali do mírného tlaku, ale šance nepřišli. Celkově to byl velice podprůměrný zápas a vůbec to nevypadalo na souboj celků z čela tabulky. Dobře zahrál Sendy, který opět předvedl svojí bojovnost, stejně tak i Bohouš, opět selhal Mýchač, pro kterého nedělní odpolední hodiny nejsou ideální a Martin také nepředvedl dobrou formu. Poslední zápas podzimu hrajeme 30.11. na Pankráci doufejme, že se důstojně rozloučíme s téměř postupovým podzimem.