Komentář k utkání 10.kola JARO 2002

Utkání 10.kola - Šotgani. Jsme téměř na konci soutěže a Lachtánci začínají dohánět svoje bodové manko. Dobrý vstup do utkání, soupeř hrál haluz a my jsme se tentokrát nepřizpůsobili. Začali jsme tlakem jako obvykle, několik spálených šancí a rychlé vedeni. Brejk po křídle zakončil Martin křižnou střelou ke vzdálenější tyči. V tlaku jsme pokračovali, Fanda obral stopera o míč, udělal kličku golmanovi a poslal míč do opuštěné branky. Dříve než míč přešel brankovou čáru, Mýchač neuvěřitelným sprintem míč dostihl a ještě jej stačil doklepnout. Takový start na míč se u Mýchače hned tak nevidí. Řekl si, že body potřebuje jako sůl a tak nezaváhal a připsal si jistý gól. Na rundu za takový podraz ale Fanda nezapomene a o závěrečné rozlučce se o své přihlásí. Vedeme 2:0. Soupeř se však nevzdal. Z trestného kopu snižuje na 2:1. Ovšem naše zeď se vyznamenala. Otevřela se jako kniha, Míra to zase nečekal a laciný gól ALA Lachtánci byl na světě. Naštěstí měl Sendy svůj den. Prodral se po levém křídle, narazil si dvěmi střelami o brankaře, třetí střelou o tyč a potom nezadržitelně zavěsil. Možná, že si přesně nepamatuji, kolik těch narážeček vlastně bylo, ale hlavně že padl gól. Vedeme 3:1. Hned po rozehrání soupeř přešel náš obranný val, Fanda na posledním dostal jesle a soupeř lehce snížil na 3:2. Konec poločasu. Do druhé půle jsme šli s jasným cílem a to zlepšit obranu. Během druhého poločasu se hra přiostřila, zlepšila se na obou stranách obrana. Přesto jsme měli šance, asi největší Fanda, který se hezky uvolnil přes obránce, ale z vápna minul branku. Soupeř měl několik postupných útoků a nejnebezpečnější byla asi tečovaná střela z hranice vápna, kterou Míra vyrazil nad branku. V posledních minutách se soupeř dostal do tlaku, ale vyloženou šanci si nevypracoval. Tři body z posledních dvou zápasů ukazují na zlepšení výkonnosti Lachtánků a pokud zlepšenou formu potvrdíme i v posledních dvou zápasech, tak by neměl být problém se v 5. lize udržet.